Õlled Saksamaalt – Bitburger Premium Pils ja Benediktiner Weissbier

Saksa õlle kuulsaim fraas “Bitte ein Bit” on Bitburger Premium Pilsi austajate seas tuntud üle maailma. Bitburgeri pruulikoda asutati 1817.a. Saksamaal Eifeli mäestiku lõunaosas. Tänaseks on tegutsetud juba üle seitsme põlvkonna – seda pikka traditsiooni järgides on Bitburger üks Saksamaa moodsamaid ja suuremaid eraomandis olevaid õlletehaseid. Tootevalik ja pruulimisprotsessid on pidevalt arenenud, kuid põhiväärtused on jäänud samaks: hoolivus, armastus ja kirg õlle valmistamise vastu.

Bitburger Premium Pils on saksa tüüpi pilsner. Valmistamisel kasutatud kohalikku Hallertau ja Bitburgeri sertifitseeritud humalat ja linnaseid, looduslikku pärmi, Bitburgeri põhjavett. Maitses on tunda humalale iseloomulikku mõrkjat nooti, samas kergust ja elegantsi. Saadaval ka alkoholivaba Bitburger Pils.
Pruulimismeetod: põhjakääritus
Alkohol 4,8% ABV
Sobib hästi grillitud ja marineeritud lihaga, kergete kalaroogadega, suviste salatitega, Aasia köögi roogadega, mahedate juustudega.

Ettali linnake Baierimaal on Benediktiner Weissbräu GmbH ja esimese benediktiini õllekoja idülliline kodu.
877 meetri kõrgusel merepinnast on benediktiini mungad Ettali kloostris elanud, töötanud ja palvetanud enam kui 600 aastat. Nad võtavad aega, et lasta endasse kõik hea ümbritsevast ning suhtuvad kõigisse oma tegudesse ülima hoolitsuse ja austusega. Needsamad väärtused ei määra mitte ainult benediktiini munkade elustiili, vaid mõjutavad ka õllevalmistamist.
Tänapäeval pruulitakse õlut Lichis, Bitburger Braugruppe ja Benediktiner Weissbräu GmbH koostöös benediktiini originaalretseptide järgi, kasutades Ettali külast pärit spetsiaalset pruulimispärmi. Pruulimise protsessi jälgivad hoolikalt õllemeistrid ja mungad. Benediktiner õlut eksporditakse nüüdseks enam kui 50 riiki.

Benediktiner Weissbier on puuviljane, heas tasakaalus nisuõlu, valmistatud parimatest koostisosadest, maitserohke, puuviljase aktsendiga. Sobib hästi seapraega, tomati ja mozzarellaga, puuviljamagustoidud maasika ja mangoga.

Benediktiner Weissbier Dunkel on tume kastanivärvi nisuõlu, maitses tunda puuviljaseid linnaseid, aroomis röstisust. Sobib hästi veise- ja ulukilihaga, šokolaadi- ja pähkli magustoitudega, metsamarjadega.
Pruulimismeetod: pinnakääritus
Alkohol 5,4%